قلاویز کاری و پیچ دربیاری

پیچ بریده و هرز مبحث گسترده و متنوعی دارد که در حد مقدور سعی میکنم به ترتیب اهمیت و اولویت خدمتتون ارایه کنم . همچنین سعی میکنم از گفتن مطالب تکراری و غیر کاربردی پرهیز کنم و فقط سعی دارم که شمارا در صورت برخورد با وضعیت های مشابه راهنمایی کنم.

به طور کلی و بخصوص در قطعات اتومبیل پیچ یا میبره یا هرز میشه . اگر پیچی ببره خوب توسط تراشکار باید به اصطلاح دربیاد و اگر هم هرز بشه باید دوباره بازسازی بشه . در این پیج مورد هایی که معمولا بیشتر تو موتورهای مختلف پیش میاد بیان میکنم .

نمونه بوش تراشیده شده در کارگاه قائم برای سیلندر ۴۰۵

در صورتی که مشابه هرکدام از موارد زیر برخوردید برای کسب راهنمایی روی لینک زیر کلیک کنید

با لبخند پاسخگوی شما هستیم

زمانی که پیچ هرز میشه یا به اصطلاح زیر دست میاد و سفت نمیکنه ، یا باید با قلاویز یه شماره بزرگتر بشه به عنوان مثال اگه پیچ ۸ باشه تبدیل میشه به پیچ ۱۰ ویا در صورتی که نباید پیچ بزرگتر بشه توسط بوش فنر یا بوش آهنی دوباره با پیچ فابریک بسته بشه . یه ویدیو در مورد بوش فنر زدن براتون این 👇آپلود میکنم .

انواع پیچ بریده و راه حل ها

پیچ بریده در اثر سفت شدن بیش از حد

پیچ ها معمولا به دلایل زیادی میبره . مثلاً اگه یه پیچی زیاد سفت بشه میبره . هر پیچی یه گشتاور مخصوصی داره که بیش از اون گشتاور ممکنه یا ببره یا جای پیچ و خراب کنه. . پس یادتون باشه یه پیچو بیش از حد سفت نکنید . برای راه حل نیز باید عرض کنم که باید مرکز پیچ توسط یه مته سوراخ بشه و توسط یه چپ گرد پیچ بریده دربیاد .

پیچ فولادی وقتی در معرض رطوبت و آب قرار میگیره، زنگ میزنه و زنگ زدن بین دنده ها باعث جام کردن و در نتیجه بریدن پیچ میشه . این مورد در پیچ های سرسیلندر زیاد اتفاق میفته . بیشترین نمونه هم برای موتور های ۴۰۵ پیش میاد . در این صورت هم باید توسط تراشکار متخصص انجام بشه . این پیچ ها دیگه مثل مورد قبلی توسط چپ گرد سالم در نمیاد و فقط باید به وسیله مته کاملا خورد بشه .

 • واشر زدن و مخلوط شدن آب و روغن

  قاطی شدن آب و روغن ، دلایل و راه حل قاطی شدن آب و روغن ماشین ، دلایل و حالت های مختلف داره . ولی در این مقاله مقصود اصلی من توضیح در مورد راه پیدا کردن آب به موتور به دلیل واشر زدن می‌باشد . در هر قسمتی از موتور خودرو که آب و …

  واشر زدن و مخلوط شدن آب و روغن ادامه »


 • بوش زدن شمع درجا

  بوش زدن جای شمع درجا بوش زدن جای شمع اونم درجا یکی از کارهای تخصصی مربوط به قلاویز کاری و پیچ دربیاری میشه . این کار هم یکی از فعالیت های تخصصی هستش که توسط کارگاه قائم به هموطنان عزیز ارائه میشه . در ادامه به دلیل و همچنین راه حل اساسی مربوطه براتون توضیح …

  بوش زدن شمع درجا ادامه »


 • هرز شدن پیچ های دسته موتور ۴۰۵

  کارگاه فنی تخصصی قائم هرز شدن دسته موتور بالای پژو یکی از اتفاقات رایج در این نوع خودرو ها است که در این مقاله به توضیح علل و راه حل ها می‌پردازیم .دسته موتور بالایی پژو یا به اصطلاح دسته موتور پنجه ای ، توسط سه عدد پیچ ۱۰ نگه داشته میشه . این پیچ‌ها …

  هرز شدن پیچ های دسته موتور ۴۰۵ ادامه »


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا